(ВИДЕО) Стоилковски: Богоевски мора да сноси кривична одговорност за трговија на нарко-пазарот

Од:

„Граѓаните немаат потреба од лажно продавање на морал од луѓе како Павле Богоевски кој што во низа од неколку месеци вршел кривично дело и ја извршуваше пратеничката функција!

Оставката не е и не може да биде оправдување и амнестирање од направениот криминалот. Павле Богоевски мора да сноси кривична одговорност за трговија на нарко-пазарот“, рече Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

„МВР и ЈО мора итно да спроведат акција врз основа на личното признание на Павле Богоевски, за да се открие целиот синџир за трговија со наркотици, но и да се провери кои се’ од претставниците на власта, на парламентот, јавни функционери биле дел од таа и од таква криминална трговија но и и злоупотребувале наркотици.

Очекуваме против Павле Богоевски да бидат преземени мерки за заштита за обезбедување на присуство, имајќи предвид дека Богоевски извршувал функцијата ја пратеник во Собранието и може да влијае врз сведоци во истрагата!“, изјави Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Алтернатива наместо да стане коректор, станува партнер на криминалната дружина

Со потписи на пратеници и градоначалници доставена кандидатурата на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Владата задоцни со замрзнувањето на цените

Арсовски: ФИТР да ги поддржи стопанството и младите научници иноватори, а не да дава грант од 2.400.000 денари за рецепт за пица што го има на Гугл

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Покачувањето на цената на кесите во време на криза е само уште една нерационална мерка на власта

(ВИДЕО) Митева: Во ваков траорен миг не треба да се размислува за промоција, потребна е одговорност

Ана Ололовска