pavle bogoevski

Македонија

Савески: Богоевски постапи правилно, сега Туфегџиќ и Стефоска треба да поднесат оставка

Галена Николовска-Ризвановиќ
Граѓанскиот активист и член на Левица, Здравко Савески ја поздрави одлуката за оставка на пратеникот Павле Богоевски и побара оставка и од пратеничките Ивана Туфегџиќ
Македонија

ВИДЕО: Груби ја поздрави оставката на Богоевски

Галена Николовска-Ризвановиќ
Пратеникот од ДУИ, Артан Груби ја поздрави одлуката за оставката на пратеникот Павле Богоевски и изрази жалење за состојбата во која е членот на неговото
Видео Македонија

ВИДЕО: Павле Богоевски најави оставка по гласањето за мандатот за Никола Груевски

А1он
Пратеникот Павле Богоевски кажа дека ќе поднесе оставка од пратеничката функција поради аферата со снимениот материјал. Богоевски ја најави оставката на мандатно – имунитетната комисија,
Македонија

„Макфакс“ – анкета: Павле Богоевски треба да поднесе оставка

А1он
Во онлајн-анкетата што ја спроведе истражувачкиот центар на „Макфакс“ на прашањето каков епилог треба да има аферата за пратеникот Павле Богоевски, за кого протече аудио
Македонија

(ВИДЕО) Попов: Павле извини ако го згрешивме „белото“, денес ти оставаме прашок

А1он
„Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Оставаме кило брашно за Богоевски да не се резили пред таксисти

Галена Николовска-Ризвановиќ
Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка, се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да
Македонија

Консензус има, ама волја за наркотестови за пратениците нема

Галена Николовска-Ризвановиќ
Консензус за нарко тестирање има , ама волја за создавање правен основ нема. По гласните повици и партиски прес -конференции за добороволно тестирање на пратениците
Македонија

Медиумите и социјaлните мрежи со осуда за Павле Богоевски-сентимент анализа на Макфакс

А1он
Пратеникот Павле Богоевски и неговиот став за аферата со „пола кокаин или масло од канабис“ наиде на многу негативни оценки во медиумите и на социјалните
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Аферата „Половина грам Кокаин“ е многу сериозна, а власта си игра играчки!

А1он
„Аферата „Половина грам Кокаин“ каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни
Видео Македонија

(ВИДЕО) Митровски: Ако Павле Богоевски молчи, обвинителството нема докази, ако признае може да добие и затвор

Обвинителството сè уште нема оформено предмет за Павле Богоевски кој на социјалните мрежи напиша дека набавувал масло од канабис за негова блиска личност, а по