ВИДЕО: Груби ја поздрави оставката на Богоевски

Од:

Пратеникот од ДУИ, Артан Груби ја поздрави одлуката за оставката на пратеникот Павле Богоевски и изрази жалење за состојбата во која е членот на неговото семејство и посака брзо оздравување. На прашање дали очекува и други пратеници и функционери да поднесат оставка, Груби го повтори ставот за најавениот ветинг и дека очекува ако дел од функционерите не ги поминат филтрите и тие да поднесат оставка.

– Се надевам дека сите ние ќе ги почитуваме сите институции на државата откако ќе поминат низ сите филтри и секако дека ќе бараме оставка од нив доколку згрешиле, рече Груби.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Богоевски: Вредностите над функцијата

Ана Ололовска

Павле Богоевски поднесе оставка на пратеничката функција

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Богоевски е само затскривање на големите криминалци во владата

Ана Ололовска

Богоевски: Вредностите се над функцијата

Татјана Ташкова

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Павле Богоевски е лажно продавање на морал

Заев: Одлуката на Богоевски е храбра и во функција на понесување одговорност за етички работи

Ана Ололовска