ВИДЕО: Груби ја поздрави оставката на Богоевски

Од:

Пратеникот од ДУИ, Артан Груби ја поздрави одлуката за оставката на пратеникот Павле Богоевски и изрази жалење за состојбата во која е членот на неговото семејство и посака брзо оздравување. На прашање дали очекува и други пратеници и функционери да поднесат оставка, Груби го повтори ставот за најавениот ветинг и дека очекува ако дел од функционерите не ги поминат филтрите и тие да поднесат оставка.

– Се надевам дека сите ние ќе ги почитуваме сите институции на државата откако ќе поминат низ сите филтри и секако дека ќе бараме оставка од нив доколку згрешиле, рече Груби.

Би можело да ве интересира

Богоевски го обвини Апасиев дека ја злопотребува функцијата за да си ја реновира куќата, лидерот на „Левица“ вели дека таа е културно наследство

Богоевски: Левица има над 30.000 евра во „Еуростандард“, на изборната сметка стои кодот на банката

Жарко Настоски

Поранешниот пратеник Павле Богоевски во самоизолација

А1он

(ВИДЕО) Богоевски: Вредностите над функцијата

Ана Ололовска

Павле Богоевски поднесе оставка на пратеничката функција

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Богоевски е само затскривање на големите криминалци во владата

Ана Ололовска