sovet za bezbednost

Свет

Утре итен состанок на Советот за безбедност на ОН поради насилството во Појасот Газа

А1он
Советот за безбедност на ОН утре ќе одржи итен состанок зад затворени врати за да разговара за најновата ескалација на конфликтот меѓу Израел и палестинскиот
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Бугарите ќе не кочат како сакаат и кога сакаат, но не кочеа и без францускиот предлог

Орце Костов
„Мојот став е дека со одлуката да го прифатиме модификуваниот француски предлог би значело само одлука да почнеме преговори. Заврши ерата на брзите преговори. Одлуката
Македонија

ВИДЕО: Започна 16-та седница на Советот за безбедност

А1он
Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 16-та седница на Советот за безбедност. Како што соопштуваат од кабинетот на Претседателот, на дневен
Свет

Поделеност во Советот за безбедност на ОН за израелско-палестинскиот конфликт

А1он
Советот за безбедност на ОН, вчера, на третата вонредна седница за израелско-палестинскиот конфликт во текот на последната недела, не постигна успех во договорот за заедничка
Македонија

Седница на Советот за безбедност за состојбата со пандемијата

А1он
Актуелната состојба поврзана со пандемијата ќе биде тема на денешната седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија, што ќе се одржи во Кабинетот
Македонија

Пендаровски свика седница на Советот за безбедност околу состојбата со пандемијата

А1он
Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски утре ќе се одржи 12-та седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија. Тема на седницата ќе биде
Македонија

Советот за безбедност ја разгледа Информацијата за стратешките набавки во Армијата

А1он
Во Кабинетот на претседателот на Републиката денеска се одржа 11-та редовна седница на Советот за безбедност, на која беше разгледана Информацијата за стратешките набавки во