sovet za bezbednost

Македонија

ВИДЕО: Започна 16-та седница на Советот за безбедност

А1он
Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 16-та седница на Советот за безбедност. Како што соопштуваат од кабинетот на Претседателот, на дневен
Свет

Поделеност во Советот за безбедност на ОН за израелско-палестинскиот конфликт

А1он
Советот за безбедност на ОН, вчера, на третата вонредна седница за израелско-палестинскиот конфликт во текот на последната недела, не постигна успех во договорот за заедничка
Македонија

Седница на Советот за безбедност за состојбата со пандемијата

А1он
Актуелната состојба поврзана со пандемијата ќе биде тема на денешната седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија, што ќе се одржи во Кабинетот
Македонија

Пендаровски свика седница на Советот за безбедност околу состојбата со пандемијата

А1он
Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски утре ќе се одржи 12-та седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија. Тема на седницата ќе биде
Македонија

Советот за безбедност ја разгледа Информацијата за стратешките набавки во Армијата

А1он
Во Кабинетот на претседателот на Републиката денеска се одржа 11-та редовна седница на Советот за безбедност, на која беше разгледана Информацијата за стратешките набавки во
Македонија

Советот за безбедност ќе заседава за актуелната ситуација со Ковид-19

А1он
Советот за безбедност на Република Северна Македонија денеска ќе одржи седница на која ќе се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид-19 на територијата
Македонија

Советот за безбедност утре ќе заседава за актуелната ситуација со Ковид-19

А1он
Советот за безбедност на Република Северна Македонија утре ќе одржи седница на која ќе се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид-19 на територијата