sovet za bezbednost

Македонија

Советот за безбедност ќе заседава за актуелната ситуација со Ковид-19

А1он
Советот за безбедност на Република Северна Македонија денеска ќе одржи седница на која ќе се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид-19 на територијата
Македонија

Советот за безбедност утре ќе заседава за актуелната ситуација со Ковид-19

А1он
Советот за безбедност на Република Северна Македонија утре ќе одржи седница на која ќе се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид-19 на територијата
Македонија

До крајот на годинава нова седница на Совет за безбедност за аерозагадувањето

А1он
Претседателот на државата Стево Пендаровски по денешната седница на Советот за безбедност најави дека до крајот на годинава ќе се организира дебата за аерозагадувањето, во
Регион

Амбасадорите во Советот за безбедност го поздравија дијалогот помеѓу Србија и Косово

А1он
На вчерашната седница на Советот за безбедност на Обединетите нации на која се разговараше за шестмесечниот извештај на УНМИК за состојбата во Косово, амбасадорите ја
Македонија

Пендаровски: Безбедносната состојба стабилна, најголемиот предизвик останува пандемијата со КОВИД 19

А1он
Безбедносната состојба во земјава и регионот е стабилна и нема индиции дека би можел да биде загрозен територијалниот интегритет. Најголемата криза со која и денес
Македонија

ВИДЕО: Почна состанокот на Советот за безбедност

А1он
Почна состанокот на Советот за безбедност во „Вила Водна“ свикан од претседателот Стево Пендаровски. На состанокот присуствуваат претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев,
Македонија

Седница на Советот за безбедност, во фокусот политичко-безбедносната состојба по членството во НАТО

А1он
Политичко-безбедносната состојба во земјава по членството во НАТО, ќе биде темата на која ќе се разговата на денешната осма седница на Советот за безбедност на
Македонија

Пендаровски за утре свика седница на Советот за безбедност, ќе се разговара за состојбата во земјава по членството во НАТО

А1он
Утре со почеток во 12:00 часот во вилата „Водно“ ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија, најавуваат од кабинетот на
Свет

Советот за безбедност со резолуција бара прекин на огнот во сите воени зони за време на пандемијата

А1он
Советот за безбедност на ОН гласаше за резолуција во која се повикува на прекин на огнот во сите воени зони за време на пандемијата и
Свет

Помпео го повика Советот на безбедност да го продолжи ембаргото на оружје на Иран

А1он
Нарекувајќи го Иран „најбрутален терористички режим“ во светот, државниот секретар на САД, Мајк Помпео, денеска го повика Советот за безбедност при Обединетите нации да го