ВИДЕО: Започна 16-та седница на Советот за безбедност

Од:

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 16-та седница на Советот за безбедност.

dobivaj vesti na viber

Како што соопштуваат од кабинетот на Претседателот, на дневен ред на седницата е модифицираниот предлог на француското претседателство со ЕУ за почеток на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија.

Би можело да ве интересира

Утре итен состанок на Советот за безбедност на ОН поради насилството во Појасот Газа

(ВИДЕО) Пендаровски: Бугарите ќе не кочат како сакаат и кога сакаат, но не кочеа и без францускиот предлог

Орце Костов

Црна Гора планира кандидатура за Совет за безбедност на ОН

А1он

Почна седницата на Советот за безбедност

Ана Ололовска

Седница на Советот за безбедност

Ана Ололовска

Поделеност во Советот за безбедност на ОН за израелско-палестинскиот конфликт