Почна седницата на Советот за безбедност

Од:

Во Кабинетот на претседателот на државата почна 13-тата седница на Советот за безбедност на која ќе се разговара за лицата од Авганистан прифатени на нашата територија и за поставеноста на системот за управување со кризи.

dobivaj vesti na viber

Покрај членовите на Советот за безбедност, на покана на претседателот Стево Пендаровски на седницата присуствуваат директорите на Агенцијата за национална безбедност, Виктор Димовски, на Агенцијата за разузнавање, Еролд Муслиу, на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов и на Дирекцијата за заштита и спасување, Беким Максути.

Би можело да ве интересира

Утре итен состанок на Советот за безбедност на ОН поради насилството во Појасот Газа

(ВИДЕО) Пендаровски: Бугарите ќе не кочат како сакаат и кога сакаат, но не кочеа и без францускиот предлог

Орце Костов

ВИДЕО: Започна 16-та седница на Советот за безбедност

Ана Ололовска

Црна Гора планира кандидатура за Совет за безбедност на ОН

А1он

Седница на Советот за безбедност

Ана Ололовска

Поделеност во Советот за безбедност на ОН за израелско-палестинскиот конфликт