Кај Пендаровски седница на Советот за безбедност

Од:

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 18-та седница на Советот за безбедност.

На дневен ред на седницата е безбедносната состојба во Република Северна Македонија и евро-атлантскиот регион.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пендаровски и Ван дер Белен положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“

Да не се драматизира промената на Уставот и вметнувањето на Бугарите, порача австрискиот претседател

Катерина Павлова-Николовска

Пендаровски го потпиша Указот за новиот Закон за амнестија за прекршоците во ковид кризата

Катерина Павлова-Николовска

Радев го повика Пендаровски да се држи до историската вистина

Катерина Павлова-Николовска

Пендаровски на годишнината од смртта на Трајковски

Средба на Пендаровски со претставници на Македонската горанска заедница

Катерина Павлова-Николовска