vila vodno

Македонија

Али Ахмети сака да се трка со Таравари, поради него ќе се кандидира за претседател на Македонија

Александар Тодески
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ќе биде кандидат за претседател на Македонија, потврдуваат за А1он извори од партијата. Според нашите извори, информацијата дека ќе се
Македонија

Кабинет на Пендаровски: Депонираната остава на Ковачевски примена од шефот на државата

А1он
Шефот на држaвата Стево Пендаровски го примил известувањето за депонираната оставка од претседателот на Владата Димитар Ковачевски, потврдија за МИА од Кабинетот на претседателот. Претходно,