real

Спорт

(ВИДЕО) Општа тепачка во Мадрид: Се замаваа Реал и Партизан

А1он
На минута и пол пред крајот на натпреварот, нервозните кошаркари на Реал поради убедливото водство на Партизан од 95:80, предизвикаа сериозен инцидент. Tuča košarkaša Partizana
Спорт

Давид Алаба е позитивен на коронавирусот, само што дојде во Реал

А1он
Новото засилување на Реал Мадрид, дефанзивецот Давид Алаба, е позитивен на коронавирусот, соопшти денеска шпанскиот фудбалски прволигаш. Во клупското соопштение нема детали во каква здравствена
Спорт

Челзи и Реал ремизираа, борбата за финале отворена пред реваншот

А1он
Патникот во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ) во пресметката меѓу Реал и Челзи остана отворено за реваншот во Лондон, откако двете екипи одиграа нерешено
Спорт

Реал стравува дека УЕФА преку судиите ќе му се одмаздува во ЛШ поради Суперлигата

А1он
Реал Мадрид стравува од одмазда од Европската фудбалска федерација поради учеството во Суперлигата. Според „Ел Чирингито“, во таборот на „кралевите“ постои загриженост за можниот притисок
Спорт

Перез: Идејата за Суперлига е како онаа за Евролигата, а таа ја спаси кошарката

А1он
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ја спореди кошаркарската Евролига со проектот за европската фудбалска Супер лига, истакнувајќи дека идејата, која во фудбалот не заживеа,
Спорт

Модриќ прифати да остане во Реал за помала плата

А1он
Актуелниот шпански фудбалски првак Реал Мадрид започна преговори за продолжување на соработката со капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ, објави весникот „АС“. Шпанскиот медиуми, повикувајќи