real

Спорт

Реал нема да прави големи трансфери летово, вели Перез

А1он
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез изјави дека „кралскиот клуб“ нема намера да направи големи набавки во најблискиот трансфер прозорец. – Нема да има големи
Спорт

Реал ќе мора да игра две средби за помалку од три дена

А1он
Ла Лига официјално ги објави саатниците на натпреварите од претстојните 33 и 34 коло, што ќе се одиграат следната недела. Шпанските медиуми забележуваат дека фудбалерите
Спорт

Каземиро за Погба и Азар: Секој голем играч е добредојден во Реал

А1он
Халфот на Реал Мадрид – Карлос Енрике Каземиро, зборуваше за евентуалното привлекување на Пол Погба и Еден Азар во „белиот“ клуб. Според бразилскиот репрезентативец, соблекувалната
Спорт

Реал Мадрид под истрага

А1он
Како што пишуваат англиските медиуми, шпанскиот фудбалски гигант, Реал Мадрид е под истрага на Европската комисија затоа што примал нелегална помош од државните органи. Имено