Енрике конечно повика фудбалер од Реал во репрезентацијата

Од:

За првпат од март годинава селекторот на Шпанија, Луис Енрике повика фудбалер од Реал Мадрид, вклучувајќи го во националниот тим Дани Карвахал.

dobivaj vesti na viber

Членот на Реал пропушти поголем дел до сезоната, запишувајќи само 15 настапи за Кралскиот клуб, а сега е повикан во репрезентацијата за претстојните квалификациски натпревари за пласман на Мундијалот 2022 против Грција и Шведска.

Енрике во последните три репрезентативни циклуси, вклучувајќи го и ЕУРТО2020, не повика ниту еден фудбалер од Реал Мадрид.

Шпанија е второпласирана во својата квалификациска група, два бода зад лидерот Шпанија, и неопходни и се две победи за пласман на завршниот турнир догодина во Катар.

Би можело да ве интересира

Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

А1он

Давид Алаба е позитивен на коронавирусот, само што дојде во Реал

Жарко Настоски

Челзи и Реал ремизираа, борбата за финале отворена пред реваншот

Жарко Настоски

Реал стравува дека УЕФА преку судиите ќе му се одмаздува во ЛШ поради Суперлигата

Жарко Настоски

Перез: Идејата за Суперлига е како онаа за Евролигата, а таа ја спаси кошарката

Жарко Настоски

Суперлигата се сведе на Реал и Барселона

Жарко Настоски