dembele

Спорт

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он
Барселона тврдат дека Усман Дембеле веќе има договорено трансфер со слободен трансфер по крајот на сезоната, откако претседателот Жоан Лапорта призна дека е исфрустриран од
Спорт

Барселона им го понудиле Дембеле на Њукасл и Манчестер јунајтед

А1он
Барселона не сака да го задржи Усман Дембеле во своите редови до крајот на сезоната. Францускиот репрезентативец, претходно постави финансиски барања кои клубот не може
Спорт

Казната делуваше, Дембеле прв дојде на тренингот на Барселона

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Усман Дембеле беше првиот што пристигна на денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави новинарот Алекс Пинтанел на Твитер. Дембеле
Спорт

Дембеле се согласи на помала плата во Барселона

А1он
Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле се согласил на намалување на платата, објави „Мундо Депортиво“. Според шпанскиот весник, 24-годишниот Французин финансиските загуби ќе може да ги
Спорт

Барселона не може да се раздели со „кревкиот“ Дембеле во текот на летото

А1он
Се чини дека следната сезона Усман Дембеле ќе остане играч на Барселона. По неизвесните финансиски времиња, како кај Каталонците, така и воопшто во фудбалот, тешко
Спорт

Тухел бара Дембеле да биде дел од трансферот на Нејмар

А1он
Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел сака Усман Дембеле да биде вклучен во договорот во евентуален трансфер на Нејмар во Барселона, објавија медиумите во Франција.
Спорт

Капитените на Барселона со последно предупредување до Дембеле

А1он
Капитените на Барселона – Лионел Меси, Серхио Бускетс, Жерар Пике и Серхи Роберто упатиле последно предупредување до Усман Дембеле за неговото однесување и непочитување на