Реал стравува дека УЕФА преку судиите ќе му се одмаздува во ЛШ поради Суперлигата

Од:

Реал Мадрид стравува од одмазда од Европската фудбалска федерација поради учеството во Суперлигата.

Според „Ел Чирингито“, во таборот на „кралевите“ постои загриженост за можниот притисок од судијата Дени Мекели во полуфиналето во Лигата на шампионите против Челзи.

Натпреварот Реал Мадрид – Челзи ќе се одигра утревечер од 21 часот.

Мадридскиот клуб официјално не се повлече од Суперлигата, а претседателот Флорентино Перез беше еден од иницијаторите за проектот Суперлигајбогатите европски клубови, се формира на 19 април, но беше стопирана два дена подоцна откако се повлекоа речиси сите клубови кои најавија учество.

Би можело да ве интересира

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

А1он

Енрике конечно повика фудбалер од Реал во репрезентацијата

А1он

Црвена ѕвезда се соочува со висока казна од УЕФА

Ана Ололовска

Левандовски прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите на УЕФА

А1он

УЕФА и ФИФА со ревизија на финансиското работење на ФФМ поврзано со проектите од развојните и инвестициските програми

А1он

Шеснаесет од 27 фудбалски федерации во ЕУ се спротивставија на Супер лигата, Шпанија и Италија меѓу нив

Ана Ололовска