fudbal superliga

Спорт

Шеснаесет од 27 фудбалски федерации во ЕУ се спротивставија на Супер лигата, Шпанија и Италија меѓу нив

А1он
Повеќето земји од Европската унија се спротивставија на проектот Суперлига. Вкупно 16 од 27-те земји на ЕУ писмено го известиле Европскиот суд на правдата, кој
Спорт

Реал стравува дека УЕФА преку судиите ќе му се одмаздува во ЛШ поради Суперлигата

А1он
Реал Мадрид стравува од одмазда од Европската фудбалска федерација поради учеството во Суперлигата. Според „Ел Чирингито“, во таборот на „кралевите“ постои загриженост за можниот притисок
Спорт

Ете им Суперлига со два тима, нека играат Реал и Барселона секој ден, вели првиот човек на УЕФА

А1он
Суперлигата, како што тврди Флорентино Перез, можеби постои, но во неа се само Реал Мадрид и Јувентус и двете екипи можат слободно да играат секој
Спорт

Клоп со поддршка за идејата за формирање Суперлига

А1он
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека идејата за создавање на Суперлига е добра и дека за учесниците тоа ќе донесе повеќе финансиски бенефиции, а