serhio ramos

Спорт

Рамос за првпат во кариерата ќе го пропушти Ел класико во Ла Лига

А1он
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос не е вклучен во тимот за натпреварот од 30. коло на шпанското првенство против Барселона. Триесет и петгодишниот Шпанец
Спорт

Реал Мадрид ќе му понуди нов договор на Рамос до летото 2023 година

А1он
Раководството на Реал Мадрид планира да го продолжи договорот со дефанзивецот и капитен на тимот, Серхио Рамос. Како што објави „Кадена СЕР“ управата на „кралскиот