alaba

Спорт

Давид Алаба е позитивен на коронавирусот, само што дојде во Реал

А1он
Новото засилување на Реал Мадрид, дефанзивецот Давид Алаба, е позитивен на коронавирусот, соопшти денеска шпанскиот фудбалски прволигаш. Во клупското соопштение нема детали во каква здравствена
Спорт

Не успеа и третиот обид за нов договор меѓу Баерн и Алаба

А1он
Раководствотo на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен, повторно не успеа да се договори за продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, објави новинарот на „Билд“,