enrike

Спорт

Енрике: Не е лесно да се победи тим кој ги има Ракитиќ и Модриќ

А1он
Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација, Луис Енрике, е задоволен од тоа како неговиот тим одигра против Хрватска во Лигата на нациите. Шпанија победи со 6:0,