barsa

Спорт

Меси потпиша за уште пет години во Барселона, за двојно помала плата

А1он
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона и нејзиниот 34-годишен капитен Лионел Меси ги усогласија условите околу новиот петгодишен договор, кој треба да биде потпишан до крајот на
Спорт

Кројф се врати во Барса, Куман останува на клупата

А1он
Жорди Кројф (47), поранешниот играч на шпанскиот прволигаш Барселона и син на легендарниот холандски фудбалер и тренер Јохан Кројф, денеска е назначен за заменик спортски
Спорт

Барселона позајми половина милијарда евра, 100 милиони ќе потроши само за плати

А1он
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона, кој има огромен долг, обезбеди 500 милиони евра кредит од американската инвестициска банка „Голдман Сакс“ (Goldman Sachs), од кои 100 милиони
Спорт

Меси организирал тимска вечера со 50 луѓе, ќе го казнат колку што заработува за четири часа

А1он
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси може да биде казнет за кршење на мерките за заштита од коронавирусот, објави денешното издание на шпанскиот спортски весник „АС“.
Спорт

Меси само што не го продолжил договорот со Барселона, тврдат локални медиуми

А1он
Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е на чекор од продолжување на договорот со шпанскиот прволигаш Барселона, објави денеска каталонската телевизиска станица ТВ3, додавајќи дека неговиот