Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

Од:

Фудбалерите на Барселона, Роналд Араухо, Педри и Усман Дембеле ќе го пропуштат натпреварот во 10. коло од шпанското првенство против Реал Мадрид, објави „Марка“.

dobivaj vesti na viber

Според шпанскиот весник, играчите нема да имаат време да закрепнат од повредите пред средбата со мадридскиот тим.

Тренерот на Каталонците, Роналд Куман, се надеваше дека ќе може да смета на барем еден од играчите, но медицинскиот персонал на клубот одлучи да не го ризикува нивното здравје.

Средбата на Барселона против Реал Мадрид ќе се одигра в недела на 24 октомври.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Турист нападнат од крадци со нож, тепачка и брканици сред Барселона

Предраг Петровиќ

Во судар на возови кај Барселона еден загинат и 85 повредени патници

А1он

Дембеле решил да остане во Барселона

А1он

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Барселона им го понудиле Дембеле на Њукасл и Манчестер јунајтед

А1он

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

А1он