Серхио Рамос го бранеше судијата на дербито со Барселона

Од:

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, застана во одбрана на судијата Хуан Мартинез, кој беше обвинет затоа што досуди пенал во корист на „белиот балет“ во победата од 3: 1 над Барселона во „Ел Класико“.

dobivaj vesti na viber

Токму Рамос го изведе пеналот досуден за прекршокот на Клеман Ленгле против него.

– Мислам дека сè е јасно за пеналот. Ленгле ме задржа и ме спречи да скокнам. Критиките кон судијата се нефер. На 2:1 решивме да не го чуваме резултатот, туку да ја искористиме состојбата на противникот за да постигнеме повеќе голови. Покажавме сплотеност. Критиките не ни штетат. Продолжуваме по нашиот пат, рече Рамос по мечот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Турист нападнат од крадци со нож, тепачка и брканици сред Барселона

Предраг Петровиќ

Во судар на возови кај Барселона еден загинат и 85 повредени патници

А1он

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

А1он

Нови случаи на коронавирус во Барселона, Чави нема на располагање ниту 11 фудбалери

А1он

Феран Торес стана најскап фудбалер во историјата на Барселона

А1он

Феран Торес во Барселона за 55 милиони евра

А1он