Суперлигата се сведе на Реал и Барселона

Од:

Само два клуба од првичните дванаесет учесници во несудената фудбалска Суперлига сè уште не го напуштиле проектот за создавање нов турнир.

dobivaj vesti na viber

Само шпанските екипи Реал Мадрид и Барселона не објавија повлекување од Суперлигата.

Вчера Манчестер сити, Челзи, Ливерпул, Арсенал, Манчестер јунајтед и Тотенхем најавија повлекување од турнирот.

Во текот на денешниот ден по ова прашање се изјаснија Атлетико Мадрид, Интер, Милан и Јувентус.

Супер лигата официјално беше најавена на 19 април, а својот крај го доживеја по само два дена.

Би можело да ве интересира

Енрике конечно повика фудбалер од Реал во репрезентацијата

А1он

Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

А1он

Давид Алаба е позитивен на коронавирусот, само што дојде во Реал

Жарко Настоски

Меси потпиша за уште пет години во Барселона, за двојно помала плата

Жарко Настоски

Кројф се врати во Барса, Куман останува на клупата

Жарко Настоски

Агуеро е нов член на Барселона

Жарко Настоски