superliga fudbal

Спорт

Фудбалската федерација на Англија ќе истражува како дошло до создавањето на Суперлигата

А1он
Фудбалскиот сојуз на Англија издаде соопштение дека започна официјална истрага за создавање на Суперлигата. – Откога дознавме за Суперлигата, нашиот приоритет беше да спречиме тоа
Спорт

ВИДЕО: Се кренаа и навивачите на Арсенал, бараат од газдата да го продаде клубот по фијаското со Суперлигата

А1он
Неколку илјади навивачи на Арсенал се собраа пред стадионот „Емирати“ во северен Лондон во пресрет на вечерашниот премиерлигашки натпревар против Евертон, барајќи од американскиот сопственик
Спорт

Перез: Идејата за Суперлига е како онаа за Евролигата, а таа ја спаси кошарката

А1он
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ја спореди кошаркарската Евролига со проектот за европската фудбалска Супер лига, истакнувајќи дека идејата, која во фудбалот не заживеа,