(ВИДЕО) Општа тепачка во Мадрид: Се замаваа Реал и Партизан

Од:

На минута и пол пред крајот на натпреварот, нервозните кошаркари на Реал поради убедливото водство на Партизан од 95:80, предизвикаа сериозен инцидент.

Серхио Љуљ го удри Кевин Пантер, по што реагираа и останатите кошаркари.

Би можело да ве интересира

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Предраг Петровиќ

Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

Српските кошаркари против Литванија во финалето на Европското првенство во Ерусалим

Лекарот на српската репрезентацијата објасни зошто му е изваден бубрег на Симаниќ

Горан Наумовски

Летонските кошаркари направија изненадување и ја победија Шпанија на Мундобаскетот