(ВИДЕО) Хаос во Белград: Жестока тепачка на Гробари и Делии пред големото фудбалско дерби

Од:

Црвена Звезда и Партизан вечерва на „Рајко Митиќ“ од 18 часот ќе го одиграат 173. најголемо дерби на српскиот фудбал.

На денот на натпреварот во центарот на Белград се степале навивачи на два клуба – Делија и Гробари.

Според српските медиуми, во нередите учествувале околу 300 навивачи на Звезда и исто толку навивачи на Партизан. Наводно се слушнале и истрели. Според дел од медиумите има повредени и навивачи и полицајци.

Би можело да ве интересира

Навивачите на ПАОК нападнати по дербито во Белград

Предраг Петровиќ

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Предраг Петровиќ

Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

УЕФА: Италијанскиот судија Даниеле Орсато ќе го суди натпреварот помеѓу Црвена звезда и Лајпциг

Горан Наумовски

Короман доби забрана да и се приближува на поранешната девојка

Горан Наумовски