Навивачите на ПАОК нападнати по дербито во Белград

Од:

Од Србија доаѓаат информации дека Делии ги нападнале навивачите на грчки ПАОК кои инаку се во добри односи со навивачите на Партизан – Гробари и беа како поддршка во Белград.

Во саботата се одигра најголемото дерби во српскиот фудбал, натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Партизан и заврши 2-2.

Звезда поведе преку Спајиќ, гостите напрабија обрт со головите на Салдахна и Калулу, но Ндиаје со гол во 69. минута ги спаси домаќините од пораз.

По 24 одиграни кола, Партизан ја задржа бод предноста во однос на најголемиот ривал.

Инаку, во четврток ПАОК му гостуваше на Динамо во реваншот од осминафиналето на Конференциската лига. Во првиот натпревар во четвртокот, сините победија со 2-0 на Максимир со головите на Бруно Петковиќ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хаос во Белград: Жестока тепачка на Гробари и Делии пред големото фудбалско дерби

Катерина Ѓуровски

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Предраг Петровиќ

Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

УЕФА му се заканува на ПАОК со исфрлање од Европа

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Обрадовиќ збесна и удри човек, многумина не го видоа тоа во преносот

Предраг Петровиќ