Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Од:

Кошаркарите на Партизан се поразени вечерва од Ефес во Истанбул со 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20) во 10. коло од Евролигата.

Ефес сега има скор 5-5, а Партизан 4-6.

Двете екипи во натпреварот влегоа ослабени, на домаќините им недостигаа Тибор Плаис и Елајџа Брајант, а на Партизан, Алекса Аврамовиќ и Кевин Пантер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хаос во Белград: Жестока тепачка на Гробари и Делии пред големото фудбалско дерби

Катерина Ѓуровски

Навивачите на ПАОК нападнати по дербито во Белград

Предраг Петровиќ

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Предраг Петровиќ

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

ВИДЕО: Обрадовиќ збесна и удри човек, многумина не го видоа тоа во преносот

Предраг Петровиќ

Партизан во мајсторката ја совлада Звезда и ја освои титулата во АБА лигата

Горан Наумовски