Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Од:

Поранешниот талентиран фудбалер на Партизан Симон Вукчевиќ е уапсен на граничниот премин Гостун при редовна контрола.

Во понеделникот Вишото обвинителство во Ужице му одреди 30-дневен притвор за нелегално носење оружје и муниција.

Кај него бил пронајден неговиот пиштол, како и 126 куршуми.

Вукчевиќ кариерата ја започна во клубот Забјело од Подгорица, пред да се пресели во Партизан каде остави добар белег, настапуваше и за репрезентацијата на Србија и Црна Гора.

Потоа беше во Спортинг, Блекбурн, Карпати, Војводина, Левадијакос, Еоносис, Чавез и Будуќности од Подгорица.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хаос во Белград: Жестока тепачка на Гробари и Делии пред големото фудбалско дерби

Катерина Ѓуровски

Навивачите на ПАОК нападнати по дербито во Белград

Предраг Петровиќ

Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

ВИДЕО: Обрадовиќ збесна и удри човек, многумина не го видоа тоа во преносот

Предраг Петровиќ

Партизан во мајсторката ја совлада Звезда и ја освои титулата во АБА лигата

Горан Наумовски