navivaci

Регион

ВИДЕО: Полјаците протерани од Хрватска, жестоката пресметка на навивачите на Динамо и на Легија

А1он
Група полски навивачи е спореведена и протерната од Хрватска. На пет угостителски објекти има поголема штета,а оштетени се и три автомобили. Ова е билансот по
Македонија

Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Кристијан Ландов
Речиси цела трибина навивачи има во салата „Јане Сандански“, иако присуство на навивачи не е дозволено на натпревари во затворени сали. Присутните на мечот меѓу
Спорт

16 навивачи на Шкендија добија кривични пријави за инцидентот против Шкупи во Тетово

А1он
Поради присуство на фудбалски натпревар, влегување на терен и прекршување на мерките кои се пропишани за спречување на ширење на Ковид-19, тетовската полиција денеска поднесе
Спорт

ВИДЕО: Јајца за лузерите – навивачите на Шалке ги „почестија“ играчите откако испаднаа од Бундеслигата по 30 години

А1он
Полицијата морала да интервенира вчеравечер во германскиот град Гелзенкирхен за да спречи поголеми инциденти, откако навивачите на Шалке 04, гневни поради тоа што нивниот тим
Спорт

ВИДЕО: Инцидент во Холандија, нападнат српскиот репрезентативец Тадиќ

А1он
Српскиот репрезентативец Душан Тадиќ постигна гол од пенал во 92. минута од холандското дерби и му донесе на Ајакс реми 1-1 и бод против ПСВ.
Свет

Двајца руски навивачи добија три и 10 години затвор за убиство на Еуро 2016 во Франција

А1он
Судот од Буш-ди-Рона ги осуди руските навивачи Михаил Ивкин и Павел Косов на три и 10 години затвор, кои беа прогласени виновни за насилството врз
Спорт

Навивачите се враќаат на трибините во Премиер лигата, но ќе мора да бидат тивки

А1он
Навивачите во Премиер лигата, по речиси десетмесечна пауза, викендов конечно ќе се вратат на фудбалските стадиони, во намален број и со стриктно почитување на мерките
Македонија

МВР достави известување до Обвинителството за инцидентите со навивачите

А1он
Секторот за внатрешни работи Скопје во изминатите денови интензивно работеше на расчистување на двата настани во кои беа инволвирани навивачки групи и други граѓани во
Магазин

ВИДЕО: Тепачка меѓу Гробари за време на натпреварот со Дарушафак

А1он
За време на натпреварот во спортската сала Пионир настана тепачка на трибините каде беа сместени најверните навивачи на Партизан-Гробари. Неколку десетици навивачи учествуваа во тепачката,