bundesliga

Спорт

Баерн покажа кој е шампион, го „почести“ Шалке со осум голови на отворањето на сезоната

А1он
Актуелниот европски и германски фудбалски шампион, Баерн Минхен, силно тргна кон одбрана на трофејот во Бундеслигата. Баварците вечерва, на отворањето на новата сезона во Германското
Спорт

Сезоната во Бундеслигата ќе започне на 18 септември со мечот Баерн-Шалке

А1он
Бундеслигата денес го објави натпреварувачкиот календар во сезоната 2020/21 година за првите осум кола. Првото коло ќе започне на 18 септември со средбата на Баерн
Спорт

Бундеслигата планира да ја започне сезоната на 18 септември

А1он
Новото фудбалско првенство во Германија предвидено е да почне на 18 септември. Бундеслигата на официјалната веб-страница го претстави предлог календарот за претстојната сезона. Како и
Спорт

Левандовски постави нов рекорд кај странците во Бундеслигата

А1он
Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски постигна два гола на денешниот натпреварот од 33. коло од Германскиот фудбалски шампионат против Фрајбург. Со овие погодоци тој постави
Спорт

Лев за Бундеслигата: Играчите се толку ентузијасти како 80.000 гледачи да се на стадионите

А1он
Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев го сподели своето мислење за продолжување на германското првенство по пандемијата на коронавирус. – Фудбалот сега се разликува
Спорт

Распоред на натпревари од полуфиналето во бундеслигата

А1он
Познат е распоредот за полуфиналето на фудбалскиот куп на Германија. Учесници во завршицата се Баерн Минхен, Баер Леверкузен, Ајнтрахт Франкфурт и Сарбрикен. Сарбрикен – Баер,
Спорт

Нема да има натпревари со маски во Бундеслигата

А1он
Натпреварите во Бундеслигата нема да вклучуваат фудбалери кои носат маски, увери германскиот министер за труд и социјална грижа Хубертус Хајл. Како што е познато, натпреварите
Спорт

Картонски исечоци со фотографии од фановите ќе ги бодрат играчите на Менхенгладбах

А1он
Картонски исечоци на кои се прикажани група на поддржувачи на германскиот фудбалски клуб Борусија Менхенгладбах се поставени на трибините на стадионот „Борусија Парк“ во Менхенгладбах,
Спорт

Бундеслигата со посебни мерки за заштита на судиите

А1он
Пред продолжување на натпреварите во Германското фудбалско првенство, раководството на лигата донесе неколку мерки со цел заштите на судиите. Нема да важат географските ограничувања, што