ВИДЕО: Инцидент во Холандија, нападнат српскиот репрезентативец Тадиќ

Од:

Српскиот репрезентативец Душан Тадиќ постигна гол од пенал во 92. минута од холандското дерби и му донесе на Ајакс реми 1-1 и бод против ПСВ.

По и пред пеналот Тадиќ влезе во жестока пресметка со дел од играчите на ПСВ. Се спречка со дефанзивецот Дензел Дамфрис кој го направи пеналот, а беше обвинет и дека пцуел и навредувал. Тој по натпреварот ги негираше овие тврдења.

При излегувањето од стадионот Тадиќ со пресретнаа навивачите на ПСВ кои се обидоа да ја прескокнат оградата за да се пресметаат со него. Го погодија со метална паричка. Реагираше обезбедувањето кое го спроведе Тадиќ во клупскиот автобус.

Би можело да ве интересира

Данска не попушта пред УЕФА, нема да дозволи руски навивачи во земјата

Жарко Настоски

Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Кристијан Ландов

16 навивачи на Шкендија добија кривични пријави за инцидентот против Шкупи во Тетово

Жарко Настоски

Тен Хаг потпиша договор со Ајакс до 2023 година

Жарко Настоски

ВИДЕО: Јајца за лузерите – навивачите на Шалке ги „почестија“ играчите откако испаднаа од Бундеслигата по 30 години

Жарко Настоски

Двајца руски навивачи добија три и 10 години затвор за убиство на Еуро 2016 во Франција

Жарко Настоски