Навивачи на „Брајтон“ се повредени и ограбени во Рим

Од:

Двајца навивачи на фудбалскиот клуб Брајтон се повредени и ограбени синоќа во Рим, соопшти полицијата.

Двајца мажи, на возраст од 28 и 29 години, се хоспитализирани поради „полесни рани од нож“ на бутовите, изјави портпаролот на локалната полиција за АФП.

Полицијата интервенирала кога навивачите на Брајтон биле нападнати од „шест-седум маскирани лица“. Напаѓачите украле торба со лични документи и паричници на навивачите на Англија.

Покрената е истрага за откривање на одговорните за нападот.

Фудбалерите на Брајтон вечерва гостуваат на Рома во првиот натпревар од осминафиналето на Лига Европа.

Би можело да ве интересира

Сопругот на италијанската европратеничка е пронајден мртов во автомобилот

Предраг Петровиќ

Драма во Палермо: Tатко ги избодел сопругата и двете деца, а потоа се забарикадирал во куќата

Навивачки нереди во Црна Гора: Хулигани упаднаа на теренот за време на дербито и го прекинаа натпреварот

(ВИДЕО) Карабињерите запленија 2.700 килограми кокаин, скриен во керамички банани

Пет работници загинаа во Палермо

(ВИДЕО) Триесетина повредени во несреќа на пристаниште во Италија

Горан Наумовски