ajaks

Спорт

Тен Хаг потпиша договор со Ајакс до 2023 година

А1он
Холандскиот фудбалски великан Ајакс го продолжи договорот со тренерот Ерик тен Хаг до лето 2023 година. Тен Хаг се поврзуваше како еден од главните кандидати
Спорт

ВИДЕО: Инцидент во Холандија, нападнат српскиот репрезентативец Тадиќ

А1он
Српскиот репрезентативец Душан Тадиќ постигна гол од пенал во 92. минута од холандското дерби и му донесе на Ајакс реми 1-1 и бод против ПСВ.
Спорт

Ајакс против ПАОК во Лигата на шампионите, познати сите двојки за третиот круг

А1он
Денеска во централата на УЕФА во Нион беше извршен ждребот за третата прелиминарна рунда во Лигата на шампионите. 32 тимови ги дознаа своите потенцијални ривали