ten hag

Спорт

Тен Хаг сака да види дали Роналдо ќе се покае, за да го врати во тимот

А1он
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, денеска ќе разговара со Кристијано Роналдо во базата на клубот во Карингтон. Според медиумите на Островот, Холанѓанецот по
Спорт

Манчестер јунајтед се распрашувале за Касемиро

А1он
Манчестер јунајтед повлекле очајнички потег, покажале интерес за играчот на Реал Мадрид Касемиро. Ова го тврди еден од најдобрите новинари на „Марка“, Хозе Феликс Дијаз.
Спорт

Тен Хаг потпиша договор со Ајакс до 2023 година

А1он
Холандскиот фудбалски великан Ајакс го продолжи договорот со тренерот Ерик тен Хаг до лето 2023 година. Тен Хаг се поврзуваше како еден од главните кандидати