ten hag

Спорт

Тен Хаг потпиша договор со Ајакс до 2023 година

А1он
Холандскиот фудбалски великан Ајакс го продолжи договорот со тренерот Ерик тен Хаг до лето 2023 година. Тен Хаг се поврзуваше како еден од главните кандидати