polski navivaci

Регион

ВИДЕО: Полјаците протерани од Хрватска, жестоката пресметка на навивачите на Динамо и на Легија

А1он
Група полски навивачи е спореведена и протерната од Хрватска. На пет угостителски објекти има поголема штета,а оштетени се и три автомобили. Ова е билансот по
Македонија

ВИДЕО: Полските навивачи се степаа меѓусебе во Градскиот парк

А1он
Полските навивачи повторно предизвикуваат меѓусебни тепачки, овој пат во Градскиот парк. До тепачката дојде неколку часа пред почетокот на мечот, а полицијата приведе стотина навивачи