skendija

Спорт

Шкендија и Македонија ЃП го дознаа можните ривали во третата рунда

А1он
УЕФА ги одреди двојките за третото квалификациско коло во Конференциската лига. Од македонските тимови во ждрепката учествуваа Шкендија и Македонија ЃП. Шкендија доколку ја мине
Спорт

Шкендија верува дека предноста од Скопје ќе ја задржи во Ереван

А1он
Македонскиот претставник Шкендија со предност 2:0 од првиот дуел во Скопје влегува во денешниот реванш натпревар против Арарат во првото квалификациско коло од Конференциската лига
Спорт

Маневски премина од „Брегалница“ во „Шкендија“

А1он
Актуелниот македонски фудбалски шампион „Шкендија“ ги засили своите редови за пролетниот дел од сезоната со досегашниот играч на штипска „Брегалница“, Михаил Маневски. Прволигашот од Штип
Спорт

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

А1он
Екипите на Шкендија, Шкупи и Борец се последните патници во осминафиналето на Македонскиот фудбалски куп. Во преостанатите три шеснаесетфинални пресметки, актуелниот шампион Шкендија попладнево триумфираше
Спорт

Шкендија против сплитски Хајдук во младинската Лига на шампиони

А1он
Македонскиот првак Шкендија ќе игра против хрватскиот претставник Хајдук во 1. квалификациско коло во младинската Лига на шампиони, одлучи денешната жрепка во седиштето на Европската
Спорт

Шкендија и Шкупи ги дознаа можните противници во следното коло од Конференциската лига

А1он
Македонскиот фудбалски првак Шкендија и вицешампионот Шкупи на денешната жрепка во седиштето на УЕФА во Нион ги дознаа потенцијалните ривали за третото коло од Конференциската
Спорт

Шкендија ќе игра пред полна „Фазанерија“ во Словенија

А1он
Македонскиот фудбалски првак Шкендија пред полн стадион ќе го игра утрешниот реванш натпревар против словенечкиот претставник Мура во кој ќе се обиде да ја надомести
Македонија

В петок марш против политика во фудбалот: преседан е политичка партија да крева пехар како ДУИ во Тетово

Маја Илиевска-Пачемска
В петок попладне на протестен марш ќе излезат граѓани кои не се согласни политиката да се меша со фудбалот. Ќе се маршира од хотел „Русија“