salke

Спорт

ВИДЕО: Јајца за лузерите – навивачите на Шалке ги „почестија“ играчите откако испаднаа од Бундеслигата по 30 години

А1он
Полицијата морала да интервенира вчеравечер во германскиот град Гелзенкирхен за да спречи поголеми инциденти, откако навивачите на Шалке 04, гневни поради тоа што нивниот тим
Спорт

Баерн покажа кој е шампион, го „почести“ Шалке со осум голови на отворањето на сезоната

А1он
Актуелниот европски и германски фудбалски шампион, Баерн Минхен, силно тргна кон одбрана на трофејот во Бундеслигата. Баварците вечерва, на отворањето на новата сезона во Германското
Спорт

Шалке го загуби четвртиот натпревар по ред и влезе во серија од 10 средби без победа

А1он
Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред. Клуб од Гелзенкирхен
Спорт

ПСЖ ја декласираше Црвена звезда, Шалке ја совлада Локомотив Москва

ПСЖ со убедливи 6:1 ја совлада Црвена ѕвезда во натпревар од групата Ц во Лигата на шампионите. Францускиот тим ја потврди фаворитската улога и по