navivaci

Спорт

ВИДЕО: Двајца англиски навивачи уапсени за време на немирите во Порто

А1он
Двајца навивачи на англиската фудбалска репрезентација беа уапсени вчеравечер во Порто, по инцидентот со навивачите на Португалија за време на полуфиналето на Лигата на нациите
Македонија

Поради насилство, приведени две лица по фудбалски натпревар во Кавадарци

А1он
Поради насилство и недостојно однесување на спортски натпревар, синоќа биле приведени две лица по фудбалскиот натпревар меѓу ФК Тиквеш и Борец во Кавадарци. Оваа информација