liga na naciite

Спорт

Дешамп: Покажавме силен карактер

А1он
Селекторот на француската фудбалска репрезентација Дидие Дешамп истакна дека клучен фактор за пресвртот во синоќешното полуфинале против Белгија во Лигата на нации бил силниот карактер
Спорт

Манчини ги осуди италијанските навивачи поради свирежите кон Донарума

А1он
Селекторот на Италија, Роберто Манчини ги осуди навивачите за свирежите упатени кон голманот Џанлуиџи Донарума, синоќа за време на полуфиналето на Лигата на нации на
Спорт

Италија загуби дома за прв пат од 1999 година

А1он
Италијанската фудбалска репрезентација синоќа загуби од шпанскиот национален тим (1:2) во полуфиналето од Лигата на нации. Италијанците загубија за прв пат во последните 22 години
Спорт

Шпанија ја победи Италија и сe пласира во финалето во Лигата на нации

А1он
Шпанија ја совлада Италија со 2:1 во полуфиналето на Лигата на нации на УЕФА. Натпреварот се одигра синоќа на стадионот „Сан Сиро“ во Милано. Головите
Спорт

Роналдо ја помина границата од 100 гола за репрезентацијата на Португалија

А1он
Најдобриот португалски фудбалер, Кристијано Роналдо го постигна својот 100-ти гол за националниот тим. Тој синоќа на гостувањето во Стокхолм против Шведска (2:0) во 2. коло
Спорт

Рамос по победата над Украина: Убаво е да се постигнуваат голови за националниот тим, но главната работа е како игравме

А1он
Дефанзивецот на шпанската фудбалска репрезентација Серхио Рамос беше двоен стрелец во синоќешната победа над Украина со 4:0 во Лигата на нации. – Сакам да давам
Спорт

Почнуваат натпреварите од второто коло во Лигата на нациите

А1он
Денес започнуваат натпреварите од второто коло во Лигата на нациите. Уште еден дел од интересни судири претстојат на терените на Стариот континент. Шпанија ќе се