ВИДЕО: Двајца англиски навивачи уапсени за време на немирите во Порто

Од:

Двајца навивачи на англиската фудбалска репрезентација беа уапсени вчеравечер во Порто, по инцидентот со навивачите на Португалија за време на полуфиналето на Лигата на нациите помеѓу Португалија и Швајцарија (3:1).

– Имаше судири меѓу англиски и португалски навивачи, па полицијата мораше да интервенира, изјави Александер Коимбра, портпарол на португалската национална полиција.

Англичаните допатуваа во Порто каде нивната репрезентација вечер во второто полуфинале ќе се сретне со Холандија.

Би можело да ве интересира

Данска не попушта пред УЕФА, нема да дозволи руски навивачи во земјата

Жарко Настоски

Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Кристијан Ландов

16 навивачи на Шкендија добија кривични пријави за инцидентот против Шкупи во Тетово

Жарко Настоски

ВИДЕО: Јајца за лузерите – навивачите на Шалке ги „почестија“ играчите откако испаднаа од Бундеслигата по 30 години

Жарко Настоски

ВИДЕО: Инцидент во Холандија, нападнат српскиот репрезентативец Тадиќ

Катерина Павлова-Николовска

Двајца руски навивачи добија три и 10 години затвор за убиство на Еуро 2016 во Франција

Жарко Настоски