liga na nacii

Спорт

Македонските фудбалери од Бугарија го почнуваат походот по ново Европско првенство

А1он
Македонската фудбалска репрезентација денеска против Бугарија го товра новиот циклус во Лигата на нации. Преку ова натпреварување, нашиот национален тим го обезбеди историското прво учество
Спорт

Фудбалска пресметка на Македонија и Бугарија во Лигата на нации

А1он
Предмалку во Нион се одржа жрепката за третото издание на УЕФА Лигата на нации. 55 членки на европската фудбалска заедница беа поделени во четири лиги
Спорт

Дешам по триумфот во Лигата на нации: Нашиот систем треба да се подобри

А1он
Селекторот на француската фудбалска репрезентација Дидие Дешам ги сумираше впечатоците по финалето во Лигата на нации против Шпанија (2:1). – Многу сум горд на играчите
Спорт

(ВИДЕО) Светскиот првак ја освои Лигата на нации: Франција преку Шпанија до титулата

А1он
Светскиот првак Франција е победник на годинашното издание на Лигата на нации откако во финалето на „Сан Сиро“ ја совлада Шпанија со 2-1. „Триколорите“ повторно
Спорт

Дешамп: Покажавме силен карактер

А1он
Селекторот на француската фудбалска репрезентација Дидие Дешамп истакна дека клучен фактор за пресвртот во синоќешното полуфинале против Белгија во Лигата на нации бил силниот карактер
Спорт

Мартинез за Франција: Многу напреднаа за три години, имаат по тројца супер играчи за секоја позиција во тимот

А1он
Селекторот на Белгија, Роберто Мартинез денеска ги сподели своите очекувања за полуфиналето на Лигата на нации на УЕФА против Франција во Торино. – Дали сме
Спорт

Манчини ги осуди италијанските навивачи поради свирежите кон Донарума

А1он
Селекторот на Италија, Роберто Манчини ги осуди навивачите за свирежите упатени кон голманот Џанлуиџи Донарума, синоќа за време на полуфиналето на Лигата на нации на
Спорт

Италија загуби дома за прв пат од 1999 година

А1он
Италијанската фудбалска репрезентација синоќа загуби од шпанскиот национален тим (1:2) во полуфиналето од Лигата на нации. Италијанците загубија за прв пат во последните 22 години