ВИДЕО: Тепачка меѓу Гробари за време на натпреварот со Дарушафак

Од:

За време на натпреварот во спортската сала Пионир настана тепачка на трибините каде беа сместени најверните навивачи на Партизан-Гробари.

Неколку десетици навивачи учествуваа во тепачката, додека остатокот од салата извикуваше – Цигани, Цигани.

Би можело да ве интересира

Групна ноќна тепачка на паркинг во Куманово

Жарко Настоски

Возрасен скопјанец натепан од млади лица од Сарај поради сообраќајно недоразбирање

Ландов

Пет лица се тепале сред улица во Ѓорче Петров, освен боксови се мавале и со предмети

Ландов

Скопјанец ранет со нож, тројца му се нафрлиле во парк во Чаир

Жарко Настоски

Данска не попушта пред УЕФА, нема да дозволи руски навивачи во земјата

Жарко Настоски

Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Кристијан Ландов