miting

Македонија

Десковска: Поздрав до фотографката, на митинг бев со приватно возило

А1он
Министерката за правда, Рената Десковска демантираше дека на митингот била со партиско возило како што пишуваа одредени медиуми, а поради што ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка. -Секој
Македонија

Блокиран град, нервозни граѓани, партиите не се откажуваат од автобус-митинзите

А1он
Два дена Скопје е буквално под блокада. Во желба да покажат масовност, голема поддршка и да го мотивираат членството и симпатизерите, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, партиите
Македонија

Мицкоски: Ние од ВМРО-ДПМНЕ не се откажуваме од ниеден човек

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред Битолчани повика на масовност на изборите затоа што со победата ќе се предизвикаат и предвремени парламентарни избори кои, според
Македонија

Заев: Режимот му ја зема победата на Пендаровски, доста беше претседател кој прима наредби

Режимот му ја зема победата на Пендаровски, имаме човек едуциран за претседатаел, човек кој созреваше за да биде идниот претседател на сите граѓани, порача премиерот
Македонија

Мицкоски: Ова е борба дали ќе нè биде или не како Македонија

Кристијан Ландов
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на митингот во Охрид повика на победа на претседателските избори, кои ќе бидат најава за победа и на предвремени парламентарни
Македонија

Силјановска од Охрид: Може да смените облека, но татковината – не, прашањето за името не е затворено

Кристијан Ландов
Со силни овации и извикувања „Македонија, Македонија“ симпатизерите и членовите на ВМРО-ДПМНЕ ја поздравија кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова на првиот митинг во Охрид
Македонија

Редари од СДСМ ги чуваа штабовите на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Виктор Јованов
За време на вчерашниот голем митинг на СДСМ во Скопје, од страна на владејачката партија дополнително биле ангажирани лица да ги обезбедуваат партиските простории на