Мицкоски: Ние од ВМРО-ДПМНЕ не се откажуваме од ниеден човек

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред Битолчани повика на масовност на изборите затоа што со победата ќе се предизвикаат и предвремени парламентарни избори кои, според него, ќе се одржат наесен.

dobivaj vesti na viber

-Да го поддржиме кандидатот на опозицијата, најинспиративниот универзитетски професор. Победа на 21 април, и потврда на победата на 5 мај, и тоа тука во Битола, со што ќе се отворат вратите за предвремени парламентарни избори, а потоа најголемата коалиција, најголемата политичка коалиција во историјата на македонската држава ќе биде коалицијата на народот и опозицијата, само така ќе си ја вратиме Македонија во народот, рече Мицкоски.

На митингот во Битола, Мицкоски даде одговор на јавно поставеното прашање од власта, дали ќе се откаже од поранешните политики на ВМРО-ДПМНЕ.

-Јас во ВМРО-ДПМНЕ бев дел од првата генерација, од втората генерација, а ја предводам третата генерација на ВМРО- ДПМНЕ.

Ние не се откажуваме и никогаш нема да се откажуваме, а како секој лидер и претседател, се што било погрешно го прифаќам на себе и подготвен сум тоа што било погрешно да понудам да го исправам во мандатот доколку народот ми даде доверба.

Ние во ВМРО-ДПМНЕ не се откажуваме од никого и за секој човек се бориме, еден за сите, сите за еден.

Подготвен сум да се соочам со предизвикот, се што било погрешно, да понудам решение за истото, а за се што било добро, а имало и во првата и во втората генерација, да го надградам и заедно сите да понудиме решенија за подобар живот на нашите сограѓани, нагласи Мицкоски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е за кратење на даноци за да може бизнисите да се развиваат

Ана Ололовска

Николоски: Власта да излезе на избори и да се увери дека анкетата со двојна предност за ВМРО-ДПМНЕ е точна

Арсовски: Скафандер министерката стана скандал министерка

ВМРО-ДПМНЕ: Министерката за култура да имаше две чисти ќе знаеше дека најзначајните дела во македонската култура се со историски наратив

Арсовски: Ковачевски да се извини на македонскиот народ затоа што ја носи државата кон ново национално предавство

Катерина Павлова-Николовска

Арсовски: Уставни измени со ВМРО-ДПМНЕ нема да се случат