Десковска: Поздрав до фотографката, на митинг бев со приватно возило

Од:

Министерката за правда, Рената Десковска демантираше дека на митингот била со партиско возило како што пишуваа одредени медиуми, а поради што ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка.

-Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати.

Второ, со обична проверка на регистрацијата лесно ќе утврди дека мерцедесот со кој “ме фатиле жива” е во приватна сопственост, а не е службено возило.

Продуцирањето на лажни вести од некој што сака да се нарече медиум, само говори за неговата кредибилност.

Така што, вистината е следна: бев на митинг денес, но не со службено возило, туку ме зедоа сопартијци со нивно приватно возило.

П.С. Поздрав до фотографката, напиша на Фејсбук министерката за правда.

Би можело да ве интересира

Дескоска: Неопходна е ефикасна меѓународна соработка за спречување и откривање на корупцијата

Жарко Настоски

Дескоска: Уредбите може да имаат правно дејство и по завршувањето на вонредната состојба

А1он

Дескоска сподели искуства за Ковид-19 со министри од неколку европски држави

А1он

Обвинителите прифаќаат намалување на платите, но не сакаат минимална плата

А1он

Дескоска: Имаме квалитетен закон за ЈО, очекувам Собранието да го усвои

Дескоска: Законите беа повлечени поради технички грешки, немало никакви консултации по 16 часот

Предраг Петровиќ