apelacija

Македонија

Јовановски нуди гаранција од над 140 илјади евра за да излезе од Шутка

Мери Јордановска
Првообвинетиот за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 нуди имот во вредност од 142 илјади евра за да биде пуштен во домашен притвор. На
Македонија

Јанакиески останува во домашен притвор и за новогодишните празници

Кристијан Ландов
Апелацискиот суд ја одби жалбата на ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со која бараше да биде ослободен од домашен притвор. Од судот за
Македонија

Апелација ја укина пресудата за Мијалков за „Титаник 2“

Васко Маглешов
Апелациониот суд ја укина пресудата за ексшефот на тајната полиција Сашо Мијалков, дознава неофицијално „А1он“. Предметот ќе се врати на повторно судење. Пресудата е укината
Македонија

Апелација ја отфрли жалбата за притворот на Боки 13

А1он
Апелациониот суд Скопје денеска ја отфрли како недозволена жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13. – Апелациониот суд Скопје
Македонија

„Од гаќи ќе ве истресам со истрага“, Русковска до судиите кои ја пуштија Катица во куќен притвор

Васко Маглешов
Апелациониот суд во Скопје со соопштение реагира на изјавата за „А1он“ дека ќе спроведе финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Катица Јанева во куќен
Видео Македонија

ВИДЕО: Членови на Судскиот совет дојдоа во Апелација за најавата за истрага за судиите кои ја пуштија Јанева

Васко Маглешов
Виолета Богојеска, Владе Богдановски и Шемседин Јусуфи, членовите на Судскиот совет, дојдоа и по еден час си заминаа од Апелациониот суд. Не дадоа информации за
Македонија

Апелација ја потврди седум и пол годишната казна затвор за дедото на Тамара

Виктор Јованов
Апелацскиот суд ја потврди првостепената пресуда од 7 и пол години затвор за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски кој пукаше во ексминистерот за здравство Никола
Македонија

Апелација ја отфрли жалбата, Спиро Ристовски останува во притвор

А1он
Поранешниот министер за образование Спиро Ристовски останува во притвор откако Апелацискиот суд ја отфрли неговата жалба и го потврди решението на Кривичниот суд за продолжување
Македонија

Апелација ги разгледува жалбите на осудените за „Диво насеље“

А1он
Во Апелацискиот суд во Скопје денеска продолжува јавната седница на која треба да бидат разгледани жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во кумановско