apelacija

Македонија

Апелација ја потврди ослободителната пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

А1он
Апелацискиот суд во Скопје ја одби жалбата на Основното јавно обвинителство за ослободителната пресуда за случајот „Поткуп“ каде актуелниот премиер Зоран Заев беше обвинет дека
Македонија

Груевски: Овие од Апелација ќе му треснат ослободителна на Заев и ќе ја засенат Кацарска

А1он
Бегалецот Никола Груевски во објава на „Фесјбук“, реагира на одолговлекувањето на пресудата на Апелацискиот суд за случајот „Поткуп“, во кој беше обвинет премиерот Зоран Заев.
Македонија

Мијалков: Контактите и имотот во странство ги имав и досега, не помислувам да бегам

А1он
Мојот имот во странство, престојот во Чешка, и наводните мои контакти, ги имав и порано и сега. Под истите околности и веќе ми беше предложена
Македонија

Шврговски: Незаконски е Мијалков да биде притворен веднаш само затоа што против него се водат повеќе постапки

А1он
Бранителите на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков на денешната јавна седница на Апелацискиот суд ја образложуваа жалбата за одредениот притвор за Мијалков по донесената пресуда
Македонија

Апелација ја зголеми казната за макрото која подведуваше девојче на проституција и ја принуди да абортира

А1он
Советот на судии во Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата поднесена од страна на јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и
Македонија

Мијалков ќе бара врховните судии да му го укинат куќниот притвор

А1он
Откако судиите на Апелацискиот суд во Скопје вчера одлучија да го прифатат предлогот на СЈО и да му го продолжат притворот на ексшефот на тајната
Македонија

Апелација в четврток ќе одлучува за затворот на Кочан и Авировиќ

А1он
Апелациониот суд в четврток на јавна седница ќе одлучува за затворските казни на бизнисменот Сеад Кочан и управителот на фирмата „Силекс неметали“, Василије Авировиќ во
Македонија

Нема одлука од скопска Апелација за жалбата на Камчев

А1он
Апелацискиот суд Скопје денеска одржа седница во врска со жалбата на одбраната на бизнисменот Јордан Камчев да му биде укинат куќниот притвор во случајот „Империја“
Македонија

Апелација ќе одлучува дали да го пушти од куќен притвор Орце Камчев

А1он
Апелационитe судии на седница закажана за попладнево треба да ја разгледаат жалбата на адвокатот на бизнисменот Јордан Камчев, да му биде укинат куќниот притвор во
Видео Македонија

ВИДЕО: Адвокатите на Јанкулоска не дојдоа – седницата за казната одложена

А1он
Во Апелацискиот суд утрово беше одложена седницата на која требаше да се одлучува по жалбата на осудената Гордана Јанкулоска. Причина за одлагањето е тоа што