ulica

Македонија

Во тек е реконструкција на важна скопска сообраќајница

А1он
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска заедно со екипи од секторите во градот и јавните претпријатија, извршија увид во завршните работи на реконструкцијата на улицата
Економија

Бочварски: Еден милион евра инвестирани во реконструкција на локалните улици во Кавадарци

Орце Костов
До сега реконструиравме девет улици во општина Кавадарци,за што преку Министерството за транспорт и врски инвестиравме околу 1 милион евра, а следната година предвидено е
Македонија

ВИДЕО: Левица постави 300 имиња на загинати партизани во Чаир во пресрет на доаѓањето на Курти

Орце Костов
Црвената младина од Левица на истата улица каде што денес премиерот на Косово, Албин Курти ќе присуствува на нејзиното преименување од Втора македонска ударна бригада
Македонија

Реконструкција на улицата „Наум Охридски“ во населба Црниче

А1он
Започна реконструкцијата на улицата „Наум Охридски“ во населба Црниче. Ќе биде целосно асфалтирана, а ќе добие и нов тротоар и осветлување, информираат од Општина Кисела
Македонија

Улицата „Лазо Трповски“ во Бутел во следните три дена затворена за сообраќај

А1он
Поради изведување градежни работи, улицата „Лазо Трповски“ во Општината Бутел ќе биде затворена за сообраќај од утре до среда, на потегот од кривината со улицата
Видео Македонија

ВИДЕО: Распукан и асфалтот пред МНР, по дупката која се појави поради пукната водоводна цевка

Кристијан Ландов
Асфалтот на булеварот „Филип Втори Македонски“ е распукан, по дупката која се отвори пред зградата на Министерството за надворешни работи. Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, објави
Видео Македонија

ВИДЕО: Пропаѓа улицата кај МНР, полицијата го обезбедува просторот

Кристијан Ландов
Пропадна пешачката патека пред Министерството за надворешни работи во центарот на Скопје. По дождовите кои траеја во текот на целиот ден, се отвори дупка пред
Македонија

Нелегалната улица на Кеј – Дефокус на јавноста од обидот за линч на пратеници

А1он
Покрај одлуката на советот на Општина Центар за промена на ДУП-от, Град Скопје рано утрово почна со изградба на нелегалната улица на Кејот. Улицата се
Македонија

Граѓаните повикуваат Водовод помеѓу два митинзи да најде време и да ја поправи дупката која ја оставиле

А1он
Два месеца стои отворена и необезбедена дупка на улицата Ванчо Мицков во Карпош откако ЈП Водовод и канализација по еден месец молење од страна на
Македонија

Пуштена во употреба реконструираната улица број 5 во Сарај

А1он
Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, градоначалникот на Општина Сарај, Беким Мурати, министерот за Животна средина и просторно планирање, Башким Амети, претседателот на Советот на