Граѓаните повикуваат Водовод помеѓу два митинзи да најде време и да ја поправи дупката која ја оставиле

Од:

Два месеца стои отворена и необезбедена дупка на улицата Ванчо Мицков во Карпош откако ЈП Водовод и канализација по еден месец молење од страна на граѓаните решиле да ја санираат цевката од која непрекинато течела вода.

dobivaj vesti na viber

dupkavodovodna-5

Граѓаните за А1он велат дека откако дошле, на вработените во Водовод и канализација им требале две недели за да го лоцираат проблемот, а откако ја санирале цевката, ја оставиле дупката отворена и необезбедена.

dupkavodovodna-4

Тие апелираат да се санира непотребна опасност некој да пропадне. Велат, ги замолуваат вработените во ЈП Водовод и Канализација во пауза помеѓу партиски митинзи на ВМРО-ДПМНЕ, каде се приморани да присуствуваат, да дојдат да ја затврат дупката.

dupkavodovodna-1

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Николоски: Бараме формулација за македонски јазик без изјави и дообјаснувања

Орце Костов

ВМРО ДПМНЕ: Неспособната власт сака да ја дефокусира јавноста од тајните преговори кои денес се водат во Софија

А1он

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ создава тензии во Собранието, во надеж дека ќе се спасат од одговорност за криминалот, тоа нема да се случи, сите ќе одговараат

А1он

Арсовски: Ако нема договор за избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира низ целата држава

ГРОМ ја раскинува коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ

А1он

ВМРО ДПМНЕ: Согласно позитивно-правните прописи, пратениците не земаат екстра дневници

А1он