ostavka

Македонија

Петар Шкориќ: Карамарко замина од лидерската позиција на ХДЗ, тоа треба да го направи и Груевски

А1он
Нормално и логично е оној кој е претставник на јавниот живот, лидер на една политичка партија, кога е вовлечен во афери и коруптивни скандали, тоа
Македонија

СДСМ: Предоцна е за Трајановски, веднаш да си поднесе оставка

А1он
На Скопје итно му треба проширување на булeварот Никола Карев (ул. Пластичарска), проширување на улицата Цветан Димов, продолжување на булеварот Илинден, изградба на подземна сообраќајница
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Чавков треба веднаш да замине!

А1он
Режимот во Македонија спроведе фалсификувани, криминални студентски избори. На најбрутален начин, со злоупотреба на полицијата беше спречено елементарното право на студетните на слободен избор. Разулавената
Uncategorized

Ставревски е 4-ти министер од ВМРО-ДПМНЕ кој поднесува оставка по објавување на бомбите

А1он
Пратениците денеска треба ја констатираат оставката на вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. Н истата седница треба да биде сменета заменик-министерката за надворешни работи
Македонија

(ВИДЕО) Полицијата не ги пушта демонстрантите пред Собрание

А1он
Железни огради и полицајци направија барикада околу целото Собрание и не ги пушта демонстрантите да се доближат до Собранието. Тие протестот го почнаа пред Специјалното